O filmu

1. SÉRIE

V první sérii jsme představili skialpinismus jako takový. Čtyřdílný seriál nás provedl krásami zasněžených hor. Představili jsme základní terminologii a metodiku skialpu. Prošli si také základní túry a trasy. Naučili vás jak se správně obléct a jaká je základní výbava. Podívali se do České republiky, Itálie, Rakouska a Norska.

2. SÉRIE

Tentokrát se věnovali především destinacím vhodným k provozování skialpinismu, stále více oblíbeného sportu, jehož kořeny sahají několik tisíc let zpět do historie Norska. Zopakovali si terminologii a opět vyrazili do hor. V této sérii hraje hlavní roli Slovensko a jeho úchvatná krajina.

3. SÉRIE

Třetí řada seriálu „Skialpem to začalo“ byla zaměřena na kompletní vyžití, které zasněžené horské terény nabízejí. Ve dvou předcházejících sériích jsme se zaměřili čistě na praotce veškerého lyžování – tedy na skialp. Ve třetí sérii jsme prošli osm různých středisek u nás i v zahraničí a v epicentru našeho zájmu byly všechny možné druhy pohybu, které se dají na horách aplikovat – od sjezdovek až po sněžnice.

Hanka Doležalová

V rámci seriálu „Skialpem to začalo“ jsme společně s vámi pomohli podpořit projekt Hanky Doležalové na nákup speciálního vozíku!

Aby naše putování nebylo jen samoúčelné, rozhodli jsme se ve spolupráci se společností ČEZ, že pomůžeme i dobré věci. Ruku v ruce s vámi, jsme pomohli díky aplikaci EPP – pomáhej pohybem sbírat body na nový invalidní vozík pro handicapovanou sportovkyni Hanu Doležalovou. Juniorská mistryně světa v orientačních závodech na horských kolech zůstala po jednom nešťastném pádu upoutána právě na vozík, ale sportu je stále věrná a nejen na horách je jako doma.